KobiPazar sektörel internet çözümleri üretir. En yeni ürünümüz Paket Servis yapan işletmeler için ürettiğimiz 3 Tıkla Sipariş alınmasını sağlayan Online Sipariş Sistemidir.
Yeni Nesil Sosyal Kütüphane Sistemi

Dünyada iş modellerini kökünden değiştiren 'crowdsourcing' akımını kullanarak kütüphane otomasyon sistemini değiştirdik. Bireyin katılımını 'işe yarar' ve etkileşimli pratik ve zaman kazandıran uygulamalarla şirkettin ürettiği bilgi birikiminin şirket çalışanlarına aktarılmasına katkı sunuyor.


Bu yeni teknolojinin getirdiği yenilikler;

İnsan katılımını ve bu şirket içindeki bilgi birikimini yeni çalışanlara kolayca sağladığı için araştırma yaparken "Doğru Yayınlara, Hızlı Erişim" sağlanması.


Kitaplar hakkında paylaşım imkanı vererek olumlu sosyal ilişkilere ve birlikte yapma kültürüne katkı sağlıyor.


Kullanıcı bazında getirdiği farklılıklar;

 • Akıllı telefonlar ve tabletlerden arabada, metroda otobüste; her yerden erişim ve çalışma imkanı sağlıyor.

 • Her kullanıcının bir sosyal profili oluyor.

 • Kullanıcılar kitaplara önemli notlar, etiketler ekleyebiliyor.

 • Özel kitap listeleri oluşturup, diğer üyelerle paylaşabilecek. Benzer konularda araştırma yapacak kullanıcılara zaman ve erişim kolaylığı sağlıyor.


Teklifimiz Yazılım, Donanım ve Genel Hizmetler adı altında 3 başlıkta toplanmıştır. Teknik detaylar ve fiyat teklifi:


Yazılım Hizmeti

 • Kataloglama Modülü: Basit veri girişi: Temel katalog bilgilerini girmeyi sağlar.

o Sisteme aktarılan kayıtlar sistem tarafından otorite dizinlerine eklenirler. İstenilirse üzerinde değişiklikler yapılabilir.

o Kayıtlara demirbaş numarası ve demirbaş ile ilgili detay bilgiler verilebilmekte, birden fazla kopya için gerektiğinde birden fazla demirbaş numarası oluşturulabilmektedir.

o Dermede bulunan herhangi bir kaydın kopyası çıkartılarak yeni bir kayıt oluşturulabilmekte, böylelikle özellikle farklı edisyonlar arasında hızlı veri girişi sağlanabilmektedir.


 • Sorgulama Modülü

o Katalog kayıtları ve süreli yayınlar için ayrı arama bölümleri vardır.

o Katalog kayıtlarına eklenebilen tam metinler içerisinde yer alan herhangi bir kelimeyi sorgulayabilirsiniz.

o Tarama sonucunda liste oluşturabilir, listede yer almasını istediğiniz alanları belirleyerek bu alanlardan herhangi birine göre listeyi sıralayabilirsiniz.

o Materyallere eklediğiniz demirbaş numarası ödünç verilebilirlik durumu, bulunduğu yer, fiziki durumu, geliş şekli, dili, katalog tipi bilgilerini kullanarak sorgulama yapabilirsiniz.

o Süreli yayın sorgulaması sonucunda aradığınız süreli yayının, hangi sayılarının olduğunu, ciltli olup olmadığını görebilirsiniz.


 • Dolaşım (Ödünç Verme) Modülü

o Kullanıcı ile ilgili ayrıntılı bilgiler ile birlikte kullanıcıya ait ödünç verme bilgileri de izlenebilir. Kullanıcı bilgileri sorgulanabilir ve kullanıcılar ile ilgili bütün bilgilerin listesi alınabilir.

o Kütüphanede bulunan materyalin okuyuculara ödünç verilmesi, iade, rezerv, kayıp, süre uzatımı ve ceza işlemlerinin yapılması sağlanabilir.

o Kütüphaneci tarafından belirlenen sürelerle cezalı kullanıcılar kara listeye alınıp kütüphaneden yararlanması engellenebilir.

o Kullanıcı kitabı geç getirdiğinde, ödünç verme sınırı aşıldığında ya da rezerv sıralamasına uyulmadığında sistem uyarı vermektedir.


 • Basım Modülü

o Belirlenecek olan etiket tanımlamalarına göre katalog kartı, demirbaş barkodu, kullanıcı barkodu, bibliyografya basımı (yazar ve eser dizini) gibi değişik çıktı desteği bulunmaktadır.


 • Yönetim Modülü

o Kütüphanedeki tüm alma-verme işlemleri izlenebilir.

o Kütüphaneci ve kullanıcı için statü ve görevlerine göre yetkilendirme yapılır.

o Sistem belirli aralıklarla yedeklenebilir.


 • Süreli Yayınlar Modülü

o Süreli yayınlarla ilgili detay, resim, izleme, ciltleme ve eski sayılarla ilgili bilgilerin girildiği bölümlerden oluşmaktadır.


 • Sosyal Araçlar Modülü

o Kullanıcılar buldukları kitapları istedikleri şekilde etiketleyerek sonraki aramalar için kaynak ve kolaylık sağlayacaktır.

o Bir konu başlığına ait kitap/dergi listesi oluşturulabilecektir ve ayrıca bu listenin diğer kullanıcılarla paylaşılabilmesi sağlanacaktır.

o Kütüphaneyi düzenli olarak kullanan ve kitapları gününde getiren kullanıcıların ön plana çıkması sağlanacaktır.